Portale noclegowe – czy warto z nich korzystać?

W sposób naturalny nie jesteśmy oczywiście w stanie wydać w pełni obiektywnego werdyktu, który dotyczył by wszystkich portali służących do rezerwacji noclegów. Różnice wynikają tu zarówno z wielkości bazy hoteli, obszaru jaki obejmują, jak i specjalnych ofert, które zachęcają do skorzystania z tej formy pośrednictwa. Alternatywą jest zaś w tym wypadku złożenie rezerwacji kontaktując się bezpośrednio z obsługą recepcji hotelu – oczywiście zgodnie z cennikiem zaprezentowanym na dedykowanej stronie internetowej. To co warto wybrać jest tu zatem głównym tematem rozważania, na który postaramy się udzielić zwięzłych acz obszernych informacji.

Specyfika tradycyjnej rezerwacji

Różnorodność możliwości złożenie rezerwacji noclegu jest w dzisiejszym świecie niezwykle istotna. Można zadzwonić, czy nawet wysłać maila, dopytać szczegóły i finalnie otrzymać potwierdzenie terminu przyjazdu i liczby dób w cenie podanej na stronie WWW danego pensjonatu, czy innej opcji hotelowej. Nierzadko można też skorzystać z promocji okolicznościowej lub czasowej, jednak zazwyczaj takie witryny stanowią jedynie wizytówkę umożliwiającą potencjalnym zainteresowanym zdobycie danych kontaktowych i podstawowych informacji. Zatem aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów oraz porównać różne opcje trzeba przekopać się przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt stron o różnej budowie i stopniu dopracowania – w przypadku trudności z podjęciem decyzji może to być bardzo czasochłonne i irytujące. Plus jest jednak taki, że dokładnie wiemy, że nasza rezerwacja oraz ewentualna opłata wpłynęły do właściwych osób.

Portale noclegowe

Wszystko ujednolicone, setki ofert, które uzupełniane są przez właścicieli hoteli i innych lokali noclegowych oraz co najważniejsze atrakcyjny cennik, który na potrzeby takich portali ustalany jest pomiędzy osobami zarządzającymi stroną oraz tymi reprezentującymi hotel. Wpisujemy w wyszukiwarkę miasto, daty wyjazdu i przyjazdu, liczbę pokoi oraz osób i już możemy zobaczyć, gdzie czeka na nas miejsce w danym terminie – i to bez dzwonienia i dopytywania wszystkich szczegółów. Do tego największe portale noclegowe mają swoje własne aplikacje mobilne, które w dobie smartfonów umożliwiają okazanie potwierdzenia złożenia rezerwacji w każdych warunkach i od ręki. Wiele z tego typu inicjatyw ułatwiających dostęp do bazy hotelowej danego miasta posiada również możliwość pomocy w rezerwacji auta, a nawet przelotu, jeśli np. ma to być wyjazd zagraniczny.

Dodaj komentarz