Czy cena najlepiej świadczy o standardzie hotelu?

Oczywistym jest, że planując nocleg w innym mieście lub kraju sugerujemy się nie tylko lokalizacją, ale i ceną za spędzoną noc. Zastanawiające jest jednak to, że pomiędzy standardem a wysokością opłaty zdaje się przebiegać bardzo nierówna linia, tym bardziej wykrzywiona im dalej od domu jesteśmy. To co symbolizują gwiazdki, które przyznaje się hotelom, może w każdym kraju oznaczać coś zupełnie innego. Jedne kraje są drogie dla turystów inne wręcz bardzo tanie, choć to zależy również od tego jak bardzo są to rozwinięte i popularne miejsca lub jak majętny jest turysta. Czy więc cena pokoju najlepiej świadczy o standardzie?

Odpowiedź może być tu tylko jedna – NIE. Nie raz w życiu trafi się nam cenowa okazja, która na miejscu okaże się tylko marzeniem. Nie raz też stawiając na podstawowe wyposażenie uda się nam trafić do hotelu, który pomimo dwóch gwiazdek reprezentuje lepszy styl i ofertę niż 4-gwiazdkowy hotel z Włoch. Jedni zawyżają wartość swoich pokoi inni uczciwie odzwierciedlają w nich to co mogą dać swoim gościom.

Ciekawym przykładem są tu np. portale noclegowe, które jak wiadomo mają w ofercie niższe ceny niż te, które otrzymujemy przy bezpośredniej rezerwacji. Często nawet oferta jest wtedy bogatsza np. o drinka powitalnego, śniadanie wliczone w cenę pokoju, czy też możliwość korzystania z jakiejś atrakcji hotelu. Pokazuje to, że da się taniej i lepiej przyjąć gości, ale też odkrywa niektóre manipulacje hotelarstwa. Właściciele mogą w takim wypadku między innymi posługiwać się zbyt górnolotnymi określeniami, jak apartament. Podczas gdy na miejscu okazuje się, że to to zwykły pokój, który posiada podwójne łóżko… złożone z dwóch pojedynczych.

Jeśli już mieli byśmy wybrać to co najlepiej świadczy o standardzie pokoju, to były by to raczej opinie gości, zdjęcia oraz kompetentne informacje umieszczone na stronie. Napisanie, że Internet jest darmowy, by na miejscu poinformować, że „jedynie w przypadku niektórych pokoi” nie jest uczciwe. Warto zwracać na takie rzeczy uwagę, a niejasności zawsze weryfikować przed wyjazdem. Ostatecznie możemy zażądać zmiany pokoju, ale po co robić sobie dodatkowe problemy.

Dodaj komentarz